Attenzione / Attention / Uwaga / Увага

E' USCITO IL MIO LIBRO "LA DEMOCRAZIA ARANCIONE. STORIA DELL'UCRAINA DALL'INDIPENDENZA ALLE PRESIDENZIALI 2010", LIBRIBIANCHI EDITORE. Parte dei proventi finanzia l'Associazione AnnaViva.

sabato 3 settembre 2011

JULIA TYMOSZENKO BEZ PRAWA NA ŚWIADKÓW


Liderowi Demokratycznej Opozycji odmówili nawet możliwość zwołania jej świadków w procesie. Ukraina ryzykuje nowy gazowy konflikt z Rosją. Prokuratura przygotuje nowe sprawy kryminalne dla innych przedstawicieli taboru pomarańczowego.

Po dowodach, wnioskach o wyzwoleniu i o wizytach lekarzy, też świadkowie. W piątek, 2 Września, młody sędzia, Rodion Kirejew, odmówił Liderowi Demokratycznej Opozycji, Julii Tymoszenko, konwokacji niektórych osób którzy, z powodu rozwiązania sądu nie dołączyć do spraw ważnych dokumentów, mogliby powtarzać niewinność byłej premiera.

W szczególnie, obrona poprosiła o posłuchaniu dyrektorów energetycznej kompanii Naftohazu, amerykańskiej Ernst and Young, oraz ministrów ostatniego rządu pomarańczowego, którzy jeszcze nie pojawili w procesie jako świadkowie, obecnych podczas pilnych posiedzeń kabinetu ministrów w.s. gazowych zgód, które Julia Tymoszenko podpisała w Styczniu 2009 roku z ówczesnym jej rosyjskim kolegą, Władimirem Putinem, własną inicjatywą.

Według oskarżenia, działalność byłej premiera była nielegalna, a obrona - i większość świadków - stwierdziła, iż głowa rządu ma prawo na własne decyzji bez konsultowania się z ministrami na wypadku ekstremalnych sytuacji.

Sama pilna sytuacja, która odbędzie się dzisiaj z powodu nieadekwatnej polityki zewnętrznej obecnego Prezydenta, Wiktora Janukowycza - którego uważa się prawdziwym organizatorem procesu nad Julią Tymoszenko i innymi przedstawicielami Demokratycznej Opozycji - który spowodował z jednego boku zza politycznych represjach izolację z Unii Europejskiej, a z innego kolejną wojnę gazową z Rosją.

Już Pierwszego Września, Premier, Mykoła Azarow powiadomił o niezbędności dla Ukrainy skrócenia importu drogiego gazu, a Moskwa odpowiedziała, iż negocjacja kontraktów będzie możliwa tylko zjednoczeniem Naftohazu z rosyjskim monopolistą, Gazpromem. Głowa rządu zaprzeczał tego rozwiązania, natomiast prezydent Janukowycz latał na pilne spotkanie z jego rosyjskim kolegą, Dmitrijem Miedwiediewem, które, chociaż, nie odbyło się.

"Zgadzać się z Rosją jest bardzo trudno - skomentował dla UNIAN eksperta, Wadym Karasiow - nie dał radę ani były głowa Państwa, Wiktor Juszczenko, z jego pro-europejską polityką, ani obecny prezydent, Wiktor Janukowycz, mimo jego wielowektorności. Tylko Julia Tymoszenko osiągnęła sukces - skończył - ale musiała zaakceptować bardzo wysoką cenę".

A propos tych kontraktów, Lidera Opozycji sądzą w nierównym procesie, podczas którego, zawsze w piątek, 2 Września, wysunęli z sali z siłą Deputowanego Andrzeja Szkilja, który protestował przeciw stronności za oskarżenie sędzia Kirejewa.

Oprócz tego, jak podtwierdzyła Ukraińska Prawda, Generalna Prokuratura przygotowała 25 spraw kryminalnych nad kolejnymi przedstawicielami Demokratycznej Opozycji, m.in. byłym wice-ministrem Niezwyczajnych Sytuacji, Wiktorem Waranczukiem, współpracowniczką Julii Tymoszenko, Tatiana Sliuz, orza byłym Ministrem Gospodarki, Bohdan Danyłyszyn, który przebywa w politycznym azyli w Czechach.

Matteo Cazzulani

Nessun commento:

Posta un commento